Home سیاسی باید برای جذب سرمایه‌گذار و جلب اعتماد او تلاش کنیم

باید برای جذب سرمایه‌گذار و جلب اعتماد او تلاش کنیم

0
باید برای جذب سرمایه‌گذار و جلب اعتماد او تلاش کنیم
سردار نقدی در مراسم معرفی دکتر فلاح به عنوان رئیس بسیج وزارت گفت:
در جلسه معارفه فرمانده جدید بسیج از دکتر فلاح مهرجردی به عنوان یکی از اسطوره‌های مقاومت در میادین جنگ و جهاد، که آثار این قهرمانی و رشادت از ظاهر این بزرگوار که دست خود را در راه انقلاب و دفاع از میهن تقدیم کرده و نامش در لیست عزیزان جانباز مملکت ثبت شده تقدیر به عمل آمد و یادآوری شد، دکتر فلاح علاوه بر تعهد و تقوا در عرصه دانش تکنولوژی و مدیریت در وزارت نفت نیز به عنوان یکی از افراد متخصص و با تجربه مطرح است.
وی که از نیروهای مخلص بسیجی و جانباز و تحصیلکرده رشته پزشکی می‌باشد در سمت‌های قبلی خود به عنوان فرمانده حوزه بسیج، مدیر منابع انسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، ریاست حراست بهداشت و درمان صنعت نفت، رئیس هیات بازرسی ستاد صیانت وزارت کشور در وزارت بهداشت و ریاست سازمان بهداشت و درمان نفت تهران سهم و نقش بزرگی در ارتقاء جایگاه وزارتخانه و ارائه خدمات آن داشته است.
صبح روز بیستم خرداد فرمانده بسیج وزارت نفت با حضور مقامات ارشد بسیج و وزارت نفت معرفی شد.
در این مراسم قائم مقام وزیر نفت ضمن قدردانی از زحمات فرماندهان سابق و بسیجیان مرکز، رسالت این سازمان را فراتر از برگزاری مراسم و اعیاد مذهبی دانست و خواستار حضور پرشور و همه جانبه بسیجیان در بخش تولید و صنعت این وزارتخانه شد و از دکتر فلاح به عنوان یک فرد نام آشنا، همشهری خوب و همکار سالیان متمادی نام برد و از شناخت وسیع توانمندی‌ها و زحمات بی‌بدیل این انسان وارسته برای پرسنل نفت از جمله بسیجیان سخن گفت.
ایشان در ادامه سخنان خود گفت: بسیج وزارت نفت حضور فعال و بسیجی‌وار در امر توسعه صنعت پذیرا باشد و هر جا که صنعت نفت احتیاج به یک کار به تعبیر گذشته جهادی‌وار داشت به تعبیر امروز بسیجی‌وار کار کند و مسایل کار آشنا باشد و از حضور نیروی متخصص برای توسعه صنعت استفاده کند.
سپس سردار نقدی رئیس کل سازمان بسیج مستضعفین، سخنان خود را با فرازی از سخنان مقام معظم رهبری چنین آغاز کرد: «آن کسی که در عرصه تولید و اقتصاد برای پیشرفت کشور تلاش می‌کند، جهاد بزرگی انجام داده است. سپس سردار نقدی حضور خود را در جمع کارکنان وزارت نفت که به گفته وی، مجاهدین عرصه اقتصاد هستند، یک توفیق بزرگ دانست.
وی گفت: حضور در خشان صنعت گران نفت در جزیره خارک،‌جنگ نفت‌کش ‌ها و در زیر بمباران تلمبه خانه‌ها و همچنین شهدای زیادی که صنعت نفت در این عرصه بر جای گذاشت، گواه این مسئله است.
وی، سکوهای نفتی ساخت داخلی، حفاری‌ها و ساخت‌و ساز بسیاری از قطعات را از جمله قدم‌های بزرگی دانست که در حماسه خودکفایی بنزین نقش به سزایی داشت.
رئیس کل بسیج مستضعفین سپس با اشاره به منابع کشور گفت: مواد اولیه، نیروی انسانی، علم و دانش فنی، انرژی و نقدینگی از عناصر مهم تولید هستند. که تمام آنها در در حال حاضر در کشور موجود است و با مدیریت صحبح کاربردی به راحتی می‌توان به افزایش تولید داخلی رسید.
عدم کشور به نقدینگی و سرمایه خارجی از دیگر اشارات مهم آقای نقدی در این دیدار بود وی در راستای همین سخنان، اظهار داشت: باید برای جذب سرمایه‌گذار و جلب اعتماد او تلاش کنیم؛ باید موانع و اختلالات ایجاد شده در پروژه‌های داخلی را با همت و اراده بسیج از بین ببریم و وبا اعمال مدیریت صحیح، منتظر اتفاقات بزرگ باشیم.
وی در ادامه به موضوع دشمنی غرب با ایران به ویژه در جنگ اقتصادی پرداخت و بیان داشت که برخی این تصور را دارند با چشم دوختن به غرب و برداشتن تحریم‌ها، اقتصاد کشور شکوفا خواهد شد؛ به یقیین به شما بگویم که هیچ اقتصاددانی ازهیچ جناح سیاسی این مسئله را تایید نمی‌کند چرا که نهایت تغییری که برداشتن تحریم‌ها برای ما به وجود می‌آورد، این است که دوباره شیر‌های نفت باز شود تا بتوانیم نفت خام را بفروشیم که این کار ابدا به معنی شکوفایی اقتصاد نیست و برای ما افتخاری نخواهد داشت.
وی اظهار داشت کسی که به شکوفایی اقتصاد و پیشرفت پایدار و قابل اعتماد می‌اندیشد، می‌داند که ستون فقرات این فکر، تولید است. تولید همواره برنامه‌ریزی و اندیشه درون‌زا؛ می‌طلبد. اگر این اندیشه در وزارت نفت به طور عمیق توسعه پیدا کند، بخش عظیمی از مسئله اشتغال در کشور برطرف خواهد شد زیرا در حال حاضر نفت صادر شده در پروسه‌ای، تبدیل به محصول نهایی می‌شود و ما این محصول را به دو برابر قیمت وارد می‌کنیم؛ اگر بتوانیم همین میزان محصول نهایی را در ایران تولید کنیم، بخش اعظم معضل اقتصاد کشور حل خواهد شد.
سردار نقدی، حضور دکتر فلاح در این عرصه را، افتخاری بزرگ دانست و گفت همت ایثارگری و مقبولیت ایشان نزد همگان امتیازی بزرگ در جهت پیشبرد امور بسیج وزارتخانه است.
در ادامه این مراسم دکتر فلاح طی سخنرانی ضمن تایید دکترین اقتصادی سردار نقدی، وظیفه اصلی بسیج را حفظ و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی معرفی کرد و اظهار داشت:
این مسیر شکوفایی و رشد میسر نمی‌شود مگر با تفکر ناب بسیجی که روحیه ایثار و از خود گذشتگی در آن موج می‌زند؛ وی در اد امه از تمام افرادی که مسئولیت بسیج را بر عهده دارند، تشکر کرده و لازمه پیگیری و ادامه راه تبیین شده را، کمک و مشاوره و استفاده از نظرات و تجربیات ایشان، بیان کرد.
دکتر فلاح در پایان، حضور بسیج در شبکه‌های اجتماعی و ارتباط با همه مسئولین صنعت را در دستور کار و جزو برنامه‌های آتی این وزارتخانه اعلام نمود و بیان داشت: امید که با شعور، همدلی و کمک همگان بتوانیم از زیر بار مسئولیت با سربلندی بیرون بیاییم. وی همچنین بحث «حلقه‌های صالحین» را جزو استراتژی‌های اصلی برنامه‌های خود شمرد که باید با قوت در این زمینه کار لازمه انجام گیرد.
پس از سخنرانی کوتاه دکتر فلاح و تقدیر و تشکر وی از بسیجی‌‌های فعال در وزارت نفت، قرائت حکم مسئولیت آقای دکتر فلاح به عنوان فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت صورت گرفت.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here