Home اجتماعی در خبرها نیامده بود که…

در خبرها نیامده بود که…

0
در خبرها نیامده بود که…
چه تحلیلی دارد این گفته دادستان که:”به خدا قسم در موضوعات فرهنگی و حجاب برخورد قضایی جواب نخواهد داد و راه‌های مسالمت‌آمیز و آرام را باید درپیش گرفت”

در خبرها نیامده بود که…

درگیری‌های درون حزبی در حزب اعتماد‌ ملی به کجا می انجامد؟ درحالی که منتخب‌نیا همچنان خود را قائم مقام دبیرکل این حزب می‌دانست در انتخابی درون گروهی الیاس حضرتی به قائم مقامی دبیرکل حزب رسید جالب آن است که مهدی کروبی در نامه‌ای قائم مقامی حضرتی را تاییدکرده ‌است حالا معلوم نیست این حزب با تغییرات و رویدادهای اخیر چقدر و با چه وضعیتی به حیات خود ادامه خواهد داد .

در خبرها نیامده بود که…

این‌که گفته می‌شود بیژن نامدار زنگنه درماه‌های اخیر دچار کم‌خوابی عصبی شده چقدر درست است. افراد نزدیک به زنگنه می‌گویند وضع سلامتی وی درماه اخیر و پس از خروج آمریکا از برجام به‌شدت به‌مخاطره افتاده و اگرچه او بارها استعفا کرده‌، اما حسن روحانی بااین استعفا موافقت نکرده ‌است .

در خبرها نیامده بود که…

اطلاعات ذی قیمتی که برخی پایگاه‌ها در فضای مجازی ادعا کرده‌اند از سوی حمیدرضا بقایی به‌ماموران، داده شده چه هستند و چه مواردی را در بر می‌گیرند قاعدتا این اطلاعات هرچه هستند واکنش‌های تند دوستان بقایی را برانگیخته وآنان از ابتدا این اخبار را شایعه خواندند.

در خبرها نیامده بود که…

کشور ما مملو از پدیده است پدیده‌ی شاندیز پدیده‌ی ثامن‌الحجج پدیده‌ی جزایری پدیده‌ی زنجانی پدیده‌های زیرزمینی پدیده‌های نامریی و…

در خبرها نیامده بود که…

ماجرای وارد کردن محمدباقر قالیباف به‌کابینه‌ی حسن روحانی به‌کجارسید؟
گفته‌می‌شود پس از وقوع اختلاف‌هایی میان جهانگیری و روحانی، برخی محافظه کاران پیشنهادکرده‌اند جهانگیری برکنار وقالیباف جایگزین وی شود. البته با مخالفت روحانی، این پیشنهاد به تصدی وزارت مسکن یا رفاه تبدیل شده است.

در خبرها نیامده بود که…

ماجرای عضویت سپنتا نیکنام درشورای شهر یزد به کجا رسید؟
فعلا که به‌طور غیر رسمی گفته‌میشود علمای بزرگ بااین عضویت چندان موافق نیستند همچنین شورای‌نگهبان برتصمیم خود پافشاری می‌کند با این همه مجمع تشخیص مصلحت نظام که قرار‌بود این موضع را برسی وتصمیم‌گیری کند، هنوز توجهی به این ماموریت خود نکرده‌است.

در خبرها نیامده بود که…

موضوع برکناری سیف ازبانک مرکزی چقدرصحت دارد؟
برخی اطلاعات دریافتی تایید می‌کند که جو سنگینی علیه سیف رئیس کل بانک مرکزی وجود دارد و روحانی برای برکناری وی به هنگام پایان دوره‌ی ماموریتش به‌نتیجه رسیده‌ ‌است.اما مشکل این است که فعلا هیچ کس حاضر به پذیرش این مسئولیت نشده است و بالاجبار ممکن است سیف درسمتش باقی بماند.

در خبرها نیامده بود که…

چرامقامات روسی حاضر به تایید اظهارات علی اکبر ولایتی پس از ملاقات با پوتین نشده‌اند؟
پس از دیدار علس اکبر ولایتی با پوتین، ولایتی براساس برداشت خود، از توافق بر سر همکاری‌های راهبردی باروسیه و سرمایه‌گذاری پنجاه میلیارد دلاری این‌کشور بر صنعت نفت وگاز کشورمان خبرداد. اما نه دربیانیه‌ی کاخ کرملین و نه دراظهارات مقامات روسی این ادعا تایید نشد. در این باره سخنگوی وزارت امورخارجه‌ هم تاکیدکرد که طرفین برداشت‌های خودشان را از مذاکرات داشته‌اند.

در خبرها نیامده بود که…

چرافرودگاه پیام که یک فرودگاه تخصصی برای حمل مرسولات پستی بوده، به یک فرودگاه مسافربری تبدیل خواهدشد.برخی شنیده‌ها حکایت از آن دارد که قراراست این فرودگاه برای انجام ماموریت‌های محرمانه استفاده‌شود. برخی‌ها هم می‌گویند این فرودگاه به فرودگاه استان البرز تبدیل خواهد شد.

در خبرها نیامده بود که…

درحالی‌که کمبود‌ها و مشکلات اقتصادی، شهروندان ایرانی را ناراحت و نگران کرده. اظهارات حسن پلارک درمورد افزایش بودجه بازسازی عتبات عالیات چه معنایی می‌تواند داشته‌باشد. آیا این اظهارات نوعی بی‌سلیقه‌گی در ارائه اطلاعات نیست؟شاید هم اهداف دیگری دنبال شود که از نظر افکارعمومی پنهان مانده‌است.

در خبرها نیامده بود که…

اگر بانک مرکزی آن‌طور که خطیب جمعه‌ی تهران توصیف کرده مستقل شود آیا جایی برای برخی بذل و بخشش‌ها و فعالیت‌های بانکی غیراقتصادی باقی می‌ماند یا خیر؟ اگر برخی سخنران‌ها معنای واقعی استقلال بانک مرکزی را می‌دانستند و به آن اعتقاد داشتند شاید هیچوقت ادعای شیک وجذاب مستقل شدن بانک مرکزی را مطرح نمی‌کردند.

در خبرها نیامده بود که…

کودک آزاری و سوء‌استفاده‌های گوناگون از کودکان و نوجوانان آیا در سال‌های اخیر در ایران،شایع شده یا به دلیل بیشتر رسانه‌ای شدن اخبار آن، افکارعمومی از وقوع چنین حوادثی بیشتر آگاه شده‌است؟
شاید لازم باشد که مقامات قضایی و مجموعه ها ونهادهایی که با فرهنگ آموزش و پرورش که با کودکان و نوجوانان سروکاردارند بیشتر حواس خود را جمع کنند.

در خبرها نیامده بود که…

بالاخره مشخص نشد مذاکره آمریکا با ایران بد است یا مذاکره ایران با آمریکا؟

در خبرها نیامده بود که…

چرا مردم جنوب عراق درمورد صادرات برق ایران احساس طلبکاری می‌کنند پس از آن‌که ایران اعلام کرد که به دلیل نیازداخلی نمی‌تواند به عراق برق صادرکند، برخی شهروندان جنوب عراق و البته شیعیان آن کشور در تظاهرات‌هایی علیه ایران شعاردادند. که مردم عراق برشهروندان ایرانی ترجیح داده شوند.

در خبرها نیامده بود که…

چرا برخی محافظه‌کاران علیه استاندار تهران به جمع‌آوری امضا پرداخته‌اند.بعد از آن‌که با اصرار دولت و استاندار تهران، خانم‌ها برای مشاهده بازی‌های جام جهانی به ورزشگاه آزادی راه یافته‌اند در شبکه‌های اجتماعی گروهی از مردم که معلوم نیست تهرانی باشند به‌خاطر همین راه یابی خانم‌ها به‌ورزشگاه علیه استاندار تهران ومدیر استادیوم یکصدهزارنفری امضا جمع می‌کنند تا را برکنار سازند.

در خبرها نیامده بود که…

پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران از سود غیرقانونی 1800تومانی به ازای هر دلار کالای وارداتی خبر داده‌است.
گفته می‌شود که برخی دستگاه‌های عمومی کالاهای اساسی را با دلار 4200تومانی وارد کرده و با دلار6000تومانی به فروش می‌رسانند پدرام سلطانی که این مطلب را رسانه‌ای کرده پرسیده آیا مقابله‌ای بااین تخلف صورت خواهدپذیرفت؟

در خبرها نیامده بود که…

درحالی‌که مقامات ایرانی به شهروندان برای کاهش هزینه‌های ارزی توصیه می‌کنند درآمد ۱/۸میلیارد دلاری ترکیه از مسافران ایرانی چه معنایی می‌تواند داشته‌باشد.
اگرچه مرز های کشور را نمی‌توان محدود ساخت ولی می توان شرایطی را به وجود آورد که ایرانیان علاقه ی بیشتری به سفرهای داخلی به جای مسافرت‌های خارجی نشان دهند.

در خبرها نیامده بود که…

بازکردن فضای سیاسی کشور که حسن روحانی در مراسم گرامی‌داشت هفته‌ی قوه قضائیه آن را از دستگاه قضایی تقاضا کرده، چگونه عملیاتی خواهدشد.
فعلا که قوه قضائیه توپ را به زمین دولت و مجلس انداخته و گفته‌است برای باز شدن فضای سیاسی باید قوانین اصلاح شود البته اگر قوانین اصلاح شده، به‌طور سلیقه‌ای اجرا شود آیا هدف فضای سیاسی آزاد و باز محقق خواهد شد؟

در خبرها نیامده بود که…

جریان اخلاق‌مداری را چه شده است که فی‌المثل سال 1335 در شهر یزد تنها یک مورد طلاق ثبت شده است و اینک دار‌لعباده بالاترین رقم طلاق و جدایی (بگذریم از طلاق عاطفی و…) دارد.

در خبرها نیامده بود که…

روزی روزگاری بی‌ارزش‌ترین مثال‌ها به کاه نسبت داده می‌شد. اما حالا همان کاه بی‌ارزش کیلویی 4500 تومان قیمت می‌خورد.

در خبرها نیامده بود که…

گویا مقرر شده اراضی مصادره‌ای، غصبی و… به صاحبان آن برگردانده شود که در آن صورت تکلیف دانشگاه آزاد که حدود 95 درصد اراضی آن متعلق به مردم یا دولت است روشن می‌شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here