خانه اجتماعی قرار بود جایی جلوی ضرر گرفته شود!

قرار بود جایی جلوی ضرر گرفته شود!

0

جناب آقای رئیسی ، رئیس جمهوری ایران

می خواهم بنویسم ، می خواهم درد دل کنم اما نمی دانم از کجا و چگونه شروع کنم
اصلا نمی دانم این مطلب را می خوانید و درصورت خواندن ، تاثیری دارد یا نه !
نوشته های قبلی ام به آقای روحانی که هیچ تاثیری نداشت .
اما به مصداق آیه شریفه ” لایکلف الله نفسا الا وسعها ” من نیز به قدر وسع و توان ، خود را مسئول می دانم که در این برهه حساس ، گوشه ای از هزاران را – که خود نیز کم وبیش به آن واقفید – به رشته تحریر درآورم .
توان و بضاعت شما نیز در مسند ریاست جمهوری ، وظایف بسیار سنگینی را بر دوشتان می نهد که در این دنیا و فردای قیامت باید پاسخگوی آن باشید ؛ چه کسانی که با رای خود، شما را انتخاب نموده و چه کسانی که با ناامیدی ازبهبود و تغییر شرایط ، از شرکت در انتخابات خودداری کردند.
در این نوشته قصد ندارم که فقط انگشت بر روی نقاط ضعف بگذارم که اگر نقاط قوتی هم بوده در مقابل مشکلات و کاستی های فراوان ، بسیار ناچیز است .
لطفا دلخور نشوید ، شاید اگر به حرف ها و گلایه هایم گوش دهید ، به من و امثال من حق بدهید؛
حق اینکه از این همه شعار و وعده های توخالی خسته شویم
حق اینکه از” تدبیر وامید واهی” ناامید شویم
حق اینکه ازین همه صبوری به جان آمده باشیم
حق اینکه دیگر به هیچ مسئولی در هرمقام و منصبی اعتماد نکنیم
حق اینکه دلخوش به فرداهای خیالی و آینده بهتر برای مردم و کشورمان نباشیم .
جناب آقای رئیسی، می دانید که وارث حکومتی هستید که در اغلب امور، ناموفق بود و هیچ اقدام درخشانی در کارنامه آن به چشم نمی خورد،
در واقع ،آخرین ضربه به دیوار اعتمادمان از سال 96 زده شد؛
آنگاه که انگاشتیم با رای مان می توانیم برای ایران و ایرانی ، فردایی روشن تر و بهتر متصور شویم .
زمانی که آراء مردمی ، به آقای روحانی این فرصت را داد تا 4 سال دیگر به مسند ریاست جمهوری تکیه کند، اما فقط پشت خودمان خالی شد!
آخر قرار بود همه چیز خوب شود؛ وضعیت اقتصادی ، اجتماعی، سیاسی، رفاهی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و…
قرار بود حقوق شهروندی به اجرا درآمده و شرایط زنان و جوانان و کارگران و بازنشستگان و معلمان و پرستاران و … بهتر شود.
قرار بود آنچنان رونق اقتصادی ایجاد شود که مردم، دیگر به یارانه 45 هزار تومانی نیاز نداشته باشند!
اما زهی خیال باطل و دریغ و درد که انتخابات 96، آغاز مرگ تدریجی امید وآرزوهای ملتی بود که برای اصلاح امور، به کلید تدبیر وامید آقای روحانی دل بسته بودند.
روزها گذشت و هر روز بدتر شد، تورم لجام گسیخته مثل زالو به جان مردم افتاد و شیره جانشان را مکید، افزایش بی سابقه و سرسام آور قیمت مسکن و در نتیجه بالا رفتن وحشتناک قیمت رهن و اجاره بها ، علاوه برقشر ضعیف ، طبقه متوسط را هم له کرد.
افزایش قیمت خودرو، سکه ، دلار و تاراج سرمایه های مردم در بورس که بسیاری را به خاک سیاه نشاند .
افزایش ناگهانی قیمت بنزین که با اعتراض های سراسری همراه شد و تبعات جبران ناپذیری به دنبال داشت .
کوه خواری و جنگل خواری، واگذاری دریای خزر، قراردادهای مختلف با چین، خشکی دریاچه ها و رودخانه ها و تالاب ها
نتیجه ی تمام این بی تدبیری ها ، فشار مضاعف به بخش ضعیف و آسیب پذیر جامعه بود که امام راحل از آنان با نام “ولی نعمتان” یاد می کرد.
این در حالی بود که برخی از مسئولان و مسببان این وضع، بدون هیچ تلاش موثری برای اصلاح امور، ایران را فقط محل کاسبی خود قرار داده و با درآمد سرشار آن بهترین زندگی را برای فرزندان خود در کشورهای اروپایی و آمریکایی بوجود آوردند.
آقای رئیسی ، خوب می دانم که بهتر ازمن و هرکس دیگر با این مسائل آشنا هستید؛ مبارزه جدی شما با مفاسد اقتصادی، از زمان تصدی ریاست قوه قضاییه ، بهترین گواه برعزم راسخ شما برای مبارزه با مشکلات است.
بهتر از هرکس هم می دانید که راه سخت و دشواری درپیش دارید .
بطور قطع ، شما به همه ی این مسائل اندیشیده و برای هریک ازآنها فکر و طرح و برنامه ریزی های دقیق و منسجم و حساب شده ای دارید و با درایت کامل ، پا در رکاب نهاده و وارد عرصه اجرا شده اید .
شک ندارم به رغم مشکلات فراوان ، حتی اگر اراده ی واقعی برای برطرف کردن آنها وجود داشته باشد با نتایج خوبی همراه خواهد بود ؛ نتایجی که با وجود زمان بر بودن ، غیرممکن نیستند.
از قدیم گفته اند ” جلوی ضرر را از هر جا بگیرید منفعت است ” شاید هنوز هم دیر نشده باشد و بتوان آب رفته را به جوی باز گرداند.
اینک شما هستید و فرصتی که در اختیارتان قرار گرفته است ، شما هستید و مجالی برای جبران مافات ، مردم فهیم وصبور ایران طی سالها و دهه های گذشته، بارها وبارها بخوبی امتحان خود را پس داده اند، اینک نوبت شماست که با بهره گیری از تیم کارشناسان مجرب، متخصص و آگاه ، به اصلاح امور برخیزید.
مردم هم به رغم بی اعتمادی و دلسردی ها، همواره ثابت کرده اند که پای در رکاب کسی می نهند که صادقانه و خالصانه قصد خدمتگزاری دارد .

 

فریبا نبوی طهرانی فر

بدون نظر

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

خروج از نسخه موبایل