Home سیاسی نوبرانه دفاع وزارت خارجه از ایرانیان خارج کشور

نوبرانه دفاع وزارت خارجه از ایرانیان خارج کشور

0
نوبرانه دفاع وزارت خارجه از ایرانیان خارج کشور
روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرده است به دنبال ضرب و شتم یک خانم ایرانی در قبرس، کنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در قبرس با حضور در بیمارستان محل بستری هموطن ایرانی از وی عیادت و مراحل درمان وی را مورد رسیدگی قرار داد.
گزارش: همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در پیگیری این رفتار غیر انسانی، خواستار رسیدگی دولت قبرس در این زمینه شد.
در پی ابراز نگرانی گسترده ایرانیان در شبکه های اجتماعی، مقامات قبرس اعلام کردند این واقعه تاسف برانگیز را به دقت بررسی و پیگیری خواهند کرد.

ضارب يك ايرانى در قبرس بازداشت شد

همچنین پلیس قبرس روز پنج شنبه نسبت به دستگیری فرد ضارب که شهروند انگلیس است، اقدام کرده. مسئولین بخش کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان در این رابطه با سفیر قبرس در تهران در تماس بوده و سفیر قبرس نیز از رسیدگی فوری پلیس کشورش خبر داد و گفت این موضوع تحت رسیدگی است.

دست‌کم در خارج از کشور شهروند خودی و غیرخودی نداشته باشیم

امید می‌رود وزارت امور خارجه کشورمان در چنین مواردی بدون توجه به دین و مذهب هموطنان و گرایش سیاسی یا جناحی آنان و حتی مخالفت با جمهوری اسلامی یا شرکت کردن برخی از آنان در تظاهرات علیه جمهوری اسلامی به کمک ایرانیان و احقاق حقوق مادی و معنوی و اعتباری آنان بشتابد.
انتظار این است وزارت خارجه کشورمان با تجدیدنظر در مسائل برون مرزی و نگاه همه جانبه حمایتی به هر ایرانی خارج از کشور و یکسان نگریستن آنها مسیری اتخاذ نماید تا مردم اخساس کنند وزارت امور خارجه واقعا مدافع حقوق آنها در خارج از کشور است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here